Барселона победи Селта с 3:1 в мач от 36-ия кръг на Ла Лига, който проследихте по MAX Sport 4 HD.

Каталунците безпроблемно спечелиха двубоя, който почти сигурно им гарантира второто място в класирането.

При оставащи два кръга, Барса има седем точки преднина пред третия Севиля, който обаче е с мач по-малко.

Ясно е, че за каталунците дали са втори или трети не е най-важното нещо на света, но при липсите на други битки пред тях, вече сигурното място в Шампионска лига и евентуална втора позиция са нещо, за което те се бореха.

Селта пък още преди мача влезе от позицията на тим, който нито ще играе в Европа, нито ще изпадне, а излиза само и единствено за своята чест на "Камп Ноу".

Но домакините не дадоха шанс на гостите си от Виго. С голове на Мемфис Депай и Пиер-Емерик Обамеянг Барса поведе с 2:0 още през първата част.

С началото на втората Обамеянг направи преднината на каталунците класическа, а Яго Аспас все пак върна един гол за Селта, но това бе всичко, което гостите от Виго успяха да сътворят.

Мачът бе белязан и от доста тежък сблъсък, който прати бранителят на Барса - Роналд Араухо, в болница.

Уругваецът дори припадна на терена, но за щастие лекарите се намесиха адекватно, а минути по-късно от Барса съобщиха, че той е в съзнание и е в болница за задължителни прегледи след подобен удар, довел до комоцио.

По-рано днес в повторение от финала за Купата на Краля, Бетис победи Валенсия с 3:0, а пък Гранада направи огромна крачка към спасението след минимален успех над Атлетик Билбао.