Барселона официално е новият шампион на Ла Лига, след като и математически си осигури трофея четири кръга преди края.

Отборът на Шави победи при гостуването си на градския съперник Еспаньол с 4:2 и по този начин събра 85 точки, с което е недостижим спрямо преследвача Реал Мадрид, който има 71.

Мачът видяхте по MAX Sport 4 HD.

Каталунците изиграха перфектно първо полувреме, в което вкараха три безответни гола преди да отбележат още един в началото на втората част. Два късни гола на Еспаньол не развалиха празника на новите шампиони.

Шави триумфира с титлата още при първия си пълен сезон като наставник и то във време, в което тимът беше пред финансов колапс.

Днес Барса откри резултата още в 11-ата минута, когато Роберт Левандовски вкара от лесна позиция след супер подаване на пробилия от левия фланг Алехандро Балде.

В 20-ата минута самият Балде се разписа след меко подаване на Педри от аутлинията.

Резултатът стана класически в 40-ата минута. Френки де Йонг изведе Рафиня, а той пусна успореден на вратата пас към Левандовски и полякът нямаше как да пропусне за второто си попадение.

В 54-ата минтуа Де Йонг пусна фантастично подаване към Жул Кунде и той от близка дистанция вкара с глава за 4:0.

В 73-ата минута Еспаньол върна едно попадение чрез Хави Пуадо, който прехвърли по много техничен начин вратаря Марк-Андре Тер-Стеген.

В продължението на срещата се разписа и Хоселу, след като направи добавка на отбита в гредата топка.

В друг мач от днес шансовете на Атлетико Мадрид за второто място намаляха след загуба с 0:1 при гостуването на вече изпадналия Елче.

Фидел отбеляза единственото попадение в края на първото полувреме и така Атлетико е трети с 69 точки, на две зад градския съперник Реал.

Валенсия постигна важна победа като гост на Селта с 2:1. Джъстин Клуйверт откри резултата в края на първото полувреме, а в 60-ата минута Харис Сеферович изравни. Победният гол падна в 88-ата минута, когато точен бе Алберто Мари.

Така Валенсия събра 37 точки и се изкачи до 14-ата позиция в класирането, но само на три точки от опасната зона. Селта е 13-и с 39 точки и също все още е застрашен.

Застрашен вече не е отборът на Севиля след категорична победа с 3:0 при гостуването на Валядолид.

Всички голове паднаха през втората част. В 50-ата минута Рафа Мир вкара първи, в 78-ата Папу Гомес реализира за 2:0, а в продължението на срещата Хесус Корона оформи крайния резултат.

Андалусийци вече са девети с 47 точки, докато Валядолид е 17-и с 35, на една от зоната на изпадащите.