Барселона спечели гостуването си на Елче с 4:0 в мач от Ла Лига, който гледахте по MAX Sport 4 HD.

Напълно очакван успех, както като резултат, така и като игрово съотношение между двата тима, които влязоха в сблъсъка като първи и последен в класирането.

Три точки от андалусийско дерби и по-спокойни дни за Севиля в Ла Лига

Гостуване, в което Барса просто нямаше как да се издъни, а с четири гола каталунците продължиха уверено да крачат към титлата.

Към момента преднината на момчетата на Шави на върха е 15 точки пред Реал (Мадрид), но Кралете все още не са изиграли двубоя си от този 27-и кръг.

Но дори и да спечелят този мач пасив, разликата от 12 точки продължава да изглежда все така сериозна, като Барселона започва да се очертава като сигурният шампион в Ла Лига.

Днес общо взето единствената въпросителна бе кога ще падне първият гол на успокоението, а отговорът бе 20-ата минута, когато точен бе Роберт Левандовски.

Това остана резултатът и на почивката, а веднага след подновяването на играта Ансу Фати удвои за Барса, за да убие и малките съмнение в това кой ще е краен победител в срещата. За испанския национал това беше първи гол от октомври насам.

В следващите 15 минути Роберт Левандовски и Феран Торес също се разписаха, с което оформиха оказалия се и краен резултат от 4:0 между първия и последния в Ла Лига.