Барселона продължава да показва страхотна форма в La Liga, записвайки своя четвърти пореден убедителен успех.

Каталунците разгромиха Осасуна с 4:0 в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Ново реми отдалечи Севиля от мечтите за борба с Реал

Ново силно представяне от момчетата на Шави, които за разлика от издънката си и нулевото реми срещу Галатасарай в Лига Европа, днес се развихриха и показаха страхотен футбол.

Всичко на "Камп Ноу" се реши само в рамките на първия половин час, когато пределно мотивираните да оборят критиците играчи вкараха три гола.

Феран Торес се разписа на два пъти, а едно попадение добави и Пиер-Емерик Обамеянг, с което интригата в двубоя съвсем приключи.

15 минути преди края Рики Пуч оформи крайното 4:0. По този начин Барса има отбелязани 12 попадения в последните си три домакинства в Ла Лига.

Каталунците заемат третото място с 51 точки, колкото има и четвъртият Атлетико (Мадрид).

Битката за Шампионска лига обаче продължава да бъде жестока, защото по-рано днес преследвачите на Барса постигнаха минимални победи.

Заемащият петата позиция Бетис надви Атлетик (Билбао) с 1:0, като има с две точки по-малко от Барса.

Победа днес постигна и шестият Реал Сосиедад, който също с минималното 1:0 надви Депортиво Алавес.

Мартин Субименди вкара единственото попадение в мача, а с него Сосиедад запази четирите си точки изоставане от зона Шампионска лига.