Валядолид нанесе на Барселона втора поредна загуба и взе изключително важни три точки в борбата си за спасение в испанската Ла Лига. Отборът, който е собственост на бразилската легенда Роналдо, победи шампионите с 3:1 и така изплува от зоната на изпадащите, изкачвайки се до седемнадесетото място във временното класиране на шампионата - точно над чертата.

Срещата гледахте по MAX Sport 4 HD.

Домакините поведоха с 2:0 след само 22 минути игра. Това се случи след автогол на Андреас Кристенсен и попадение на Кайл Ларин, като по този начин Барса изостана с два гола за 22 минути в мач от първенство за първи път от декември 2013-а насам, когато Хетафе водеше с 2:0 срещу каталунците след само 14 минути футбол.

По-късно през мача, в 73-ата минута, Ларин асистира на Гонсало Плата за 3:0 и така стана първият играч на клуба си, който може да се похвали с попадение и голов пас в мач срещу гранда през ХХI век.

Роберт Левандовски частично отми срама за гостите, реализирайки за 3:1 в 84-ата минута на двубоя.

Два кръга преди края Валядолид е седемнадесети с 37 точки, но следващите два тима в класирането, Хетафе (35) и Еспаньол (34) имат мач по-малко към момента.