Барселона постигна победа с 1:0 при гостуването си на Реал Сосиедад в среща от междинния 33-и кръг на испанската Ла Лига, който можехте да видите пряко по MAX Sport 4 HD.

Това беше пета поредна победа на каталунците като гост в шампионата и първа загуба за домакините на "Аноета" през 2022 година. За последно тук в първенството победи Виляреал през декември.

Успехът е важен за отбора на Шави, тъй като той връща тима на второто място с актив от 63 точки, колкото има и Севиля. Сосиедад бе без загуба в последните пет кръга, но сега остава на шестата позиция с актив от 55 точки.

Единственото попадение за победителите вкара Пиер-Емерик Обамеянг в 11-ата минута, като габонецът продължава да е много успешен в гостуванията на Блаугранас.

Във въпросната ситуация Осман Дембеле удари греда, но каталунците получиха нов шанс след страхотна работа на Гави и пас към Феран Торес, който центрира меко за главата на Обамеянг.

Барса продължи да доминира в мача и отправи опасни удари чрез Френки де Йонг, Феран и Обамеянг до края на полувремето.

Най-добрият шанс за Реал в мача дойде в 43-ата минута, когато Александър Исак също не уцели вратата и то сам срещу Тер Стеген. Потресаващ пропуск. В началото на второто полувреме Александър Сьорлот направи същото от изгодна позиция след центриране на Аднан Янузай.

Норвежецът пропусна и в 58-ата минута, когато Тер Стеген направи важно спасяване. Стражът се намеси и в 69-ата минута след ново опасно центриране.

Последната опасна ситуация бе за Барселона в 74-ата минута, когато Гави също стреля покрай вратата. В края съдията даде цели 10 минути продължение, но домакините не успяха да се възползват.

През второто полувреме каталунците изглеждаха много уморени, тъй като имаха с три дни по-малко спрямо почивката на съперника. Все пак обаче успяха да опазят аванса, а в неделя ще имат възможност да увеличат преднината си на втората позиция. Тогава те приемат Райо Валекано в отложения си мач от 21-ия кръг, а MAX Sport 4 HD ще ви слее с атмосферата от "Камп Ноу" с прякото предаване, което започва в 22:00 часа.