Барселона победи Майорка с 2:1 и окупира второто място в Ла Лига.

В мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD, каталунците се справиха със скромния си съперник, прекъсвайки своята ужасяваща домакинска серия.

Тя се изразяваше в трите поредни загуби на "Камп Ноу" в последния месец, но днес кошмарът приключи.

Гол на Мемфис Депай през първата част и на Серхио Бускетс в началото на втората бяха достатъчни за каталунците да достигнат до успеха.

Той обаче не дойде безпроблемно, защото в 79-ата минута Майорка намали резултата и до края на "Кам Ноу" витаеше съмнението дали няма да има нова издънка.

Такава обаче нямаше, а Барселона вече заема втората позиция в класирането с 66 точки. В битката за топ 4 следват Севиля с 64, Атлетико (Мадрид) с 61 и Бетис с 57 и мач по-малко.

Иначе в ранните мачове за деня Елче почти сигурно затвърди мястото си в Ла Лига и през следващия сезон след реми 1:1 с играещия само за своята чест Осасуна.

Гранада също взе ценна точка, но андалусийците искаха три при домакинството си на Селта, завършило 1:1.

Въпреки хикса, Гранада остава в опасната зона с 31 точки, една по-малко от Кадис и Майорка.

Днес се игра и мачът между Райо Валекано и Реал Сосиедад, който също завърши при резултат 1:1.