Изненадващ за почти всички неуспех разочарова феновете на Барселона. Каталунският гранд не успя да победи Галатасарай в първи осминафинал от Лига Европа, като двата отбора завършиха при резултат 0:0 на “Камп Ноу” в четвъртък вечер. Така интригата остава отворена за реванша, който предстои край Босфора.

Срещата гледахте по MAX Sport 3 HD.

По този начин серията от четири поредни победи на Барса бе спряна, при това от отбор, в който има кадри на “лос кулес”. Наставник на турците е Доменек Торент, който дълги години бе асистент на Пеп Гуардиола, а пък вратар е Иняки Пеня, който е преотстъпен именно от исапнците.

Гостите се отбраняваха изключително добре, като въпреки статистическото преимущество на домакините, чудесната организация в дефанзивен план на Галатасарай определено затрудняваше каталунците.

През първото полувреме Депай стреля опасно от свободен удар, а представянето на каталунците през първата половина накара Шави да направи три смени на почивката и още една четвърт час след нея, пускайки съотвено Дембеле, Бускетс, Пике и Обамеянг.

Във втората част Барса пак се впусна напред, като Жорди Алба пропусна добър шанс след изстрел от воле, а в 75-ата минута Френки де Йонг уцели гредата. Три минути по-късно попадение на Бафетимби Гомис бе отменено заради засада.

Реваншът е след седмица.

Рейнджърс пък се разправи с 3:0 с Цървена звезда.

Джеймс Таверние откри резултата в Глазгоу още в 11-ата минута от дузпа, а четири след това Алфредо Морелос удвои. В 24-ата минута пък Александър Катай пропусна да намали за “звездашите”, след като не успя да вкара дузпа. Третият гол в мача бе дело на Леон Балогун, който с глава засече центриране на Таверние в 51-ата минута.

Този двубой бе предаван пряко по MAX Sport 4 HD.