Айнтрахт Франкфурт и Барселона завършиха наравно 1:1 в първия четвъртфинален мач помежду си от Лига Европа, който гледахте по MAX Sport 3 HD.

Срещата на "Дойче банк Парк" беше много динамична и може да се каже, че резултатът е справедлив, тъй като и двата отбора имаха силни периоди и красиви отигравания. Изглежда, че всичко ще се решава на реванша в Испания, който е на 14 април.

Срещата започна силно за каталунците, но Кевин Трап направи страхотно спасяване след удар на Феран Торес още в третата минута. Домакините отвърнаха с много опасно нападение, което завърши с неточен удар на Джибрил Соу от чиста позиция.

В 17-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг стреля във външната страна на мрежата от малък ъгъл. В 39-ата минута съдията отсъди дузпа за Айнтрахт за нарушение на Серхио Бускетс срещу Рафаел Боре, но след разглеждане с ВАР отсъждането беше отменено, понеже халфът на Барса първо изби топката.

В 48-ата минута логичното се случи и Айнтрахт, който организира не една и две опасни атаки, поведе в резултата. Изчистване след корнер прати топката при младия Ангсгар Кнауф, който с фантастично изпълнение я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на Тер Щеген. Още в следващата атака домакините можеха да поведат с 2:0, но Йеспер Линдстром прати топката покрай вратата от изгодна позиция.

В 66-ата минута каталунците избухнаха с не по-малко впечатляващ гол. Феран Торес завърши фантастична комбинация между него, Осман Дембеле и Френки де Йонг, с когото направи двойно предаване. Типичен гол в стил Барселона.

В 78-ата минута Айнтрахт остана с човек по-малко след закъсняло действие на бразилеца Тута, който получи втори жълт картон за настъпване на Педри.

Барса обаче не успя да натисне в последните минути и да се възползва от численото предимство.