Барселона победи Елче като гост с 2:1 в интересна среща от 27-ия кръг на испанската Ла Лига. Мачът гледахте по MAX Sport 4 HD.

Каталунците на Шави продължават своя възход през последните седмици, като постигнаха трета поредна победа в шампионата и продължават да нямат загуба от 8 декември. Победата ги прати на третата позиция в таблицата с актив от 48 точки, задминавайки Бетис, който играе с Атлетико по-късно днес. Елче остава на 14-а позиция с 29 точки.

Успехът не дойде никак лесно за каталунците, като те имаха сериозни проблеми в отбранителен план срещу смелия състав на съперника. Все пак тимът на Шави постигна трета поредна победа - което се случва за първи път в настоящия шампионат -  и за трети път постигна обрат от 0:1 през сезона.

Гостите бяха много близо да поведат в 27-ата минута, но удар на Френки Де Йонг бе изчистен от защитник на голлинията. В 38-ата минута Де Йонг пропусна и сам срещу вратаря, като шутът му бе отразен.

Елче се възползва и поведе в резултата в 44-ата минута. Фидел Чавес бе точен с прецизен удар по земя в далечния ъгъл, който мина под шпагата на Дани Алвеш и покрай Тер Щеген.

През втората част Барса тръгна в атака и изравни в 60-ата минута. Феран Торес вкара първия си гол в Ла Лига от лесна позиция след късмет при асистенцията на Жорди Алба.

В 64-ата минута Пере Мия можеше да върне аванса на Елче, но Тер Щеген направи фантастично спасяване.

Последваха нови силни минути на Барса. Феран Торес изпусна сам срещу вратаря, малко след това стражът отново го отчая със супер намеса.

В 81-ата минута каталунците получиха правото да изпълнят дузпа, след като Мемфис Депай уцели ръката на Бараган. Самият нидерландец изпълни наказателния удар по изключителен начин в горния ляв ъгъл и донесе победата на своите.

В друг мач от днес Кадис постигна важна победа при домакинството си на Райо Валекано с 2:0.

Това беше едва четвърти успех за отбора на Серхио през сезона и първи от седем кръга насам. Трите точки означават, че Кадис се изкачва на 18-ата позиция с актив от 24 точки, на една от спасителния бряг. Валекано пък остава 13-и с 31 точки, а загубата е шеста поредна за тима в Ла Лига.

Резултатът откри Рубен Алкарас в 55-ата минута с удар с глава след центриране от корнер и много слаба намеса на вратаря Лука Зидан.

Синът на Зинедин Зидан се намеси лошо и при втория гол в 63-ата минута. Тогава от това се възползва Осама Идриси и вкара на празна врата.