Барселона изкова трудна победа с 1:0 над Валенсия в мач, който видяхте по MAX Sport 4 HD.

Каталунците започнаха с ранен гол, имаха няколко шанса, включително и дузпа, за да решат всичко, но в крайна сметка трябваше да играят в последните 30 минути с човек по-малко и сами си направиха мача доста труден.

Все пак важното за момчетата на Шави е, че трите точки остават на "Камп Ноу", а поне временно преднината пред Реал на върха става 10 точки.

Каталунците откриха още в 15-ата минута, когато Бускетс пусна много хитра топката в наказателното поле, а Рафиня успя да изпревари стража на Валенсия за 1:0.

Барса продължи да има тотален превес в мача, изтървя няколко шанса, а най-чистият бе в 55-ата минута, когато бе отсъдена дузпа в полза на домакините.

Феран Торес се нагърби с изпълнение, но не уцели вратата. Секунди по-късно Фати пък нацели греда, а след точно час игра всичко за каталунците се обърка.

Глупава грешка принуди Араухо да прави фаул, което означаваше директен червен картон за бранителя и трудни 30 минути за Барса.

Въпреки това каталунците удържаха победа и взеха трите точки.

По-рано днес, в друг мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD, Валядолид победи Еспаньол с 2:1.