Барселона постигна най-убедителната си победа като резултат от началото на сезона - 4:0 при домакинството си на Атлетик Билбао в 26-ия кръг на Ла Лига. Шоуто гледахте по MAX Sport 4 HD.

Каталунците продължават страхотната си форма с десети пореден мач без загуба в шампионата и пета победа в последните шест кръга.

Tе водеха с 1:0 на полувремето, но през второто се развихриха и стигнаха до три късни попадения. Билбао не показа обичайното си ниво, като сякаш Марселиньо и компания се бяха концентрирали върху предстоящия полуфинален реванш срещу Валенсия в Купата на краля.

Барса откри резултата в 37-ата минута, когато Пиер-Емерик Обамеянг вкара първия си гол на "Камп Ноу", правейки добавка след греда на Жерар Пике при удар с глава.

През втората част Осман Дембеле влезе като резерва и бе освиркан отново от феновете, но се превърна в най-ефективния играч на терена. В 73-ата минута той вкара страхотен гол със силен шут от малък ъгъл за 2:0

В последните минути резервите на каталунците се разиграха и стигнаха до нови два гола след асистенции на Дембеле. Първо той центрира към Люк Де Йонг за точен удар с глава в 90-ата минута, а в 94-ата го направи остро по земя за Мемфис Депай за крайното 4:0.

Така Барса се изкачи до четвъртото място в класирането с 45 точки, колкото има и петият Атлетико, но с мач повече. Билбао е осми с 37 точки, а техният треньор Марселиньо ще продължи да чака първа победа срещу Барселона.