Барселона постигна изразителна победа с 4:0 над Бетис на "Камп Ноу" в среща от 32-ия кръг на Ла Лига. И тази среща видяхте на живо в ефира на MAX Sport 4 HD.

Триумфът приближи още повече отбора на Шави до титлата, като активът вече е 79 точки и 11 разлика пред втория Реал при шест оставащи кръга.

Задачата на каталунците днес бе улеснена в 33-ата минута, когато при резултат 1:0 Едгар Гонсалес бе изгонен с втори жълт картон за грубо нарушение срещу Педри.

Иначе преди това Барса поведе с гол на Андреас Кристенсен в 14-ата минута след центриране на Рафиня.

Вторият гол за каталунците падна само две минути след червения картон. Роберт Левандовски бе точен, след като получи пас по земя от Жул Кунде.

Третият гол реализира Рафиня в 39-ата минута след удар сам срещу вратаря. Попадението дойде след фантастична асистенция на Серхио Бускетс, като голът трябваше да бъде потвърден с ВАР.

Три бързи гола на Бензема зарадваха "Бернабеу"

През втората част домакините намалиха оборотите, а Шави направи услуга на 15-годишния Ламин Ямал, като му подари дебют с екипа на Барселона.

В 82-ата минута падна четвъртият гол, след като Гуидо Родригес вкара топката в собствената си врата.

Поражението за Бетис оставя тима на шесто място с 49 точки.