Барселона победи Леванте с 3:2 в истинско зрелище на "Сиудад де Валенсия" от 31-ия кръг на испанската Ла Лига.

В мача имаше всичко, а цялото шоу се разигра през второто полувреме. В него домакините получиха три дузпи, вкараха две, а Барса отговори с три попадения, като последното от тях падна в 92-ата минута.

Така се затвърди тенденцията каталунците да играят много трудно на този стадион, като в последните си пет гостувания имаха само един успех. Голове на Пиер-Емерик Обамеянг, Педри и Люк де Йонг донесоха драматичната победа, която връща Барселона на второто място с актив от 60 точки, колкото има и Севиля, но с изигран мач повече.

Пропуски и късен гол засилиха Алавес към Сегунда

Леванте заслужаваше поне точка в срещата заради смелата си офанзивна игра, но тимът остава последен в таблицата с 22 точки. Въпреки всичко потвърди позитивната си линия на представяне от последните седмици.

Смело може да се каже, че Леванте бе по-силният отбор през първата част. Удар на Хосе Кампаня бе спасен, а в 26-ата минута Леванте бе близо да вкара един то най-красивите голове изобщо през сезона. Хосе Луис Моралес мина в стил "Лео Меси" през цялата защита на Барса, но ударът му от близка дистанция се отклони в тялото на Тер Стеген и това позволи на Ерик Гарсия да изчисти от гол линията.

Истинското зрелище започна през втората част. Първо силен удар на Феран Торес с глава бе спасен от вратаря, а в 50-ата минута Леванте получи първата си дузпа за фаул срещу Сон от страна на Дани Алвеш. Хосе Луис Моралес се нагърби с изпълнението и откри резултата с десетия си гол за сезона. В 55-ата минута дойде втората дузпа за домакините. Този път виновникът бе Ерик Гарсия, който игра с ръка след корнер. Рожер Марти този път изпълни, но Тер Стеген отрази удара му.

Барса само това чакаше и четири минути по-късно изравни резултата. Осман Дембеле центрира перфектно към Обамеянг и габонецът с удар с глава прати топката в обратния ъгъл за 1:1. Още четири минути по-късно обратът стана пълен. Гави подаде на Педри и той с поредния си прецизен удар през сезона реализира за 2:1.

"Жабоците" обаче не се отказаха и се втурнаха в атака. В 82-ата минута те получиха трета дузпа, като този път Лангле спъна Дани Гомес. Третият изпълнител за Левнате се казваше Хулиан Мелеро и той бе точен за 2:2.

Голямата радост за Барса дойде в 92-ата минута, когато Люк де Йонг вкара четвъртия си гол в шестия си мач срещу този съперник. Резервата засече с глава центриране на Жорди Алба от левия фланг и донесе победата за своите.

В друг мач от днес Реал Сосиедад спечели гостуването си на Елче с 2:1. Домакините поведоха още в третата минута с гол на Гуидо Карийо. В хода на първата част Александър Исак изпусна дузпа за гостите, но Александър Сьорлот и Робин ле Норманд бяха точни още преди почивката, за да донесат обрата.

Така Сосиедад остава на шестата позиция с 56 точки, а Елче е 14-и с 32.