Барселона победи с 2:0 Кадис в късния мач от неделната програма на 22 кръг в испанската La Liga.

Двубоят бе излъчван пряко по MAX Sport 4 HD, a с успеха каталунците възстановиха преднината си от 8 точки на върха пред преследвача Реал Мадрид.

Барса реши всичко в мача с два кинжални удара в самия край на първото полувреме. Сержи Роберто се разписа в 43 минута, а две след това името си сред голмайсторите записа и Роберт Левандовски.

След загубата Кадис остана над чертата, но утре може отново да се озове в опасната зона след битката на опашкарите Хетафе и Валенсия.

В голямото дерби на деня пък Атлетико Мадрид спечели с 1:0 срещу Атлетик Билбао. Единственото попадение бе дело на Антоан Гризман в 73 минута.

Тази победа утвърди столичани на четвъртата позиция и ги доближи на 2 точки до третия Реал Сосиедад.

След като преди дни избухна с 3:0 срещу ПСВ в Лига Европа, Севиля демонстрира колеблив футбол и стигна само до 1:1 срещу Райо Валекано. Въпреки грешната стъпка обаче, тимът на Хорхе Сампаоли остава на 5 точки над зоната на изпадащите и засега поне може да диша по-спокойно за мястото си в елита.

В най-ранния мач за деня пък Еспаньол спечели с 1:0 гостуването си на последния Елче и се отдалечи на 4 точки от зоната на изпадащите. Единственото попадение падна в 92-ата минута, когато Дардер се разписа.