Два от най-големите клубове в европейския футбол кръстосват рогата си в страхотен мач от група "C" на Шампионска лига тази вечер. Байерн Мюнхен приема Барселона от 22 часа пряко по MAX Sport 3 HD.

Баварците стартираха груповата фаза с хубава победа над Интер с 2:0 на "Сан Сиро" миналата сряда, докато каталунците очаквано разгромиха аутсайдера Виктория Пилзен с 5:1 в мач, в който Роберт Левандовски наниза хеттрик.

Точно с него в състава си Байерн изненадващо беше отстранен от Виляреал в четвъртфиналите от миналия сезон, но те остават със самочувствието на шесткратен шампион, като за последно вдигнаха трофея през 2020-а.

Доминаторът в Бундеслигата има проблеми в нея, като няма победа от 21 август, записвайки три поредни равенства. Юлиан Нагелсман получава критики за тактическите си решения, но предстоящият мач е перфектна възможност за него да заглуши критиците.

Байерн има на своя страна и статистиката, като спечели последните четири мача срещу Барселона. Сред които звучното 8:2 в четвъртфиналите през 2020-а, а след това дойдоха и две победи с по 3:0. Сега обаче Барса е във форма, в която може да удари големия съперник, най-вече заради головата си мощ. Победите над Пилзен и тази над Кадис с 4:0 през уикенда доказаха, че каталунското нападение е готово за трудния тест.

В друг мач от днешната програма Ливърпул ще посрещне Аякс и ще търси задължителна победа след тежката загуба с 1:4 от Наполи в първия кръг.

Хората на Юрген Клоп победиха на два пъти амстердамци преди две години в груповата фаза, но сега формата им изобщо не дава надежди на феновете за лесни мачове. Точно напротив - проблемите на Ливърпул в добавка с головата форма на Аякс в Ередивизи правят този мач още по-любопитен. Ще можете да го гледате от 22 часа пряко по MAX Sport 4 HD.