Барселона най-после зарадва феновете си с победа след спечелването на шампионската титла, след като в последните два кръга бе допуснал загуби от Реал Сосиедад и Валядолид.

В предпоследния 37-и кръг каталунците направиха празник за публиката на "Камп Ноу" с категорична победа 3:0 над гостуващия Майорка.

Двубоят бе още по-специален, тъй като бе последен домакински за Жорди Алба с екипа на Блаугранас, като клубната легенда се раздели с феновете със сълзи на очи.

Иначе Ансу Фати откри резултата още в първата минута преди Амат Ндиайе от Майорка да получи директен червен картон в 14-ата след много грубо нарушение. В 24-ата Фати вкара втория си гол, а в 79-ата крайният резултат бе оформен от Гави.

Така Барса събра 88 точки на върха в класирането,  а Майорка е 12-и с 47.

Градският съперник Еспаньол обаче имаше много тъжна вечер. "Папагалчетата" стигнаха само до равенство 2:2 при гостуването си на Валенсия и това подпечата изпадането им в Сегунда.

Гол на Самуел Лино в 93-ата минута оформи крайния резултат и така Еспаньол е с 36 точки и преди последния кръг няма шанс да се измъкне от опасната зона. "Прилепите" още не са се спасили окончателно, но направиха огромна крачка.

Под чертата на 18-ото място е Валядолид, който има шанс да я прескочи в последния кръг. Застрашени математически са още Селта, Алмерия, Валенсия, Хетафе и Кадис.