Шампионът на Нидерландия Аякс се върна на върха в класирането на Ередивизи. Това стана факт след победа с 2:1 като гост на ПСВ Айндховен в дерби на лидерите, което продължи над 100 минути, след като съдията даде добавено време от 9 минути на второто полувреме, което в крайна сметка бе 11, а преди почивката добави още 3 минути.

Двубоят наблюдавахте пряко в ефира на MAX Sport 1 HD.

С днешната победа Аякс затвърди успешната си серия срещу “филипсите” в първенството, като в последните седем мача с този съперник имат 4 победи и 3 загуби и са отбелязали голове във всеки един от двубоите - това се случва за първи път от 1996 година насам.

Брайън Броби даде преднина на гостите в 34-ата минута, когато Душан Тадич му асистира, а така Броби стана едва третият играч през новия век, който вкарва в първите си три мача като титуляр за клуба. Останалите двама са Луис Суарес и Давид Нереш.

Марио Гьотце върна интригата, изравнявайки в 53-ата минута, отбелязвайки гол във втори пореден мач от Ередивизи, но след това Нусаир Мазрауи донесе победата на гостите с мощен изстрел извън наказаетлното поле за 2:1 четвърт час преди края.

С днешния си успех Аякс отново е първи - с 48 точки, докато ПСВ вече изостава с две и има 46.

Фейенорд, който е трети в класирането, разби като гост НЕК Ниймеген в мач, излъчен по MAX Sport 3 HD.

Ласе Шоне даде преднина на домакините в 17-ата минута, като това бе негов шести гол срещу Фейенорд. В кариерата си в Ередивизи той е вкарвал повече единствено на Хееренвеен (7).

Ротердамският тим изравни в 32-ата минута, когато Оркун Кюкчу вкара от дузпа, а в 53-ата минута той пак се разписа, за да направи обрата пълен. Десет минути след това Алиреза Джаханбаш добави трети гол, а до края Иван Маркес от НЕК бе изгонен, а Гуус Тил вкара четвърто попадение в продължението.