Шампионът на Нидерландия Аякс отново набира скорост, като този път се развихри като гост срещу един от опашкарите в класирането на Ередивизи - Валвайк. Тимът от Амстердам разби съперника си с 5:0, за да запази двадесетата си суха мрежа в първенството в рамките на тази година. Това е и най-доброто постижение на клуба от 1997 година насам, когато записва 21 подобни мача.

Двубоят бе излъчван по MAX Sport 2 HD, а Аякс вкара два гола преди почивката и още три през второто полувреме.

Себастиен Алер откри резултата, като това бе негов девети откриващ гол в Ередивизи тази година. После Стивън Бергхуйс добави два гола - в 42-ата и 57-ата минута, Юриен Тимбер се отчете с попадение в 74-ата, а отново Алер сложи точка на всичко с още един в 83-ата.

Фейенорд записа четвъртата си поредна победа - 4:0 срещу Цволе. Бриан Линсен и Луис Синистера дадоха на ротердамци аванс от два гола до деветата минута, а срещата на практика приключи още преди почивката, след като Линсен се разписа още веднъж четвърт час преди края на полувремето, а Гуус Тил също вкара, но десет минути преди почивката.

ПСВ Айндховен пък победи Витес с 2:0 в събота. Двата гола дойдоха в рамките на десетина минути и бяха дело на Ибрахим Сангаре и Брума преди почивката.

Аякс води в Ередивизи с 30 точки, следван от ПСВ със също толков и Фейенорд с 28.