След като при последното си домакинство на Твенте Аякс разгроми този съперник с 5:0, сега нещата се развиха по съвсем друг начин. Амстердамският колос не успя да победи гостите от Енсхеде, като всъщност на практика спечели точка, защото игра повече от полувреме с намален състава. Срещата на "Йохан Кройф Арена" завърши 0:0.

Гледахте я директно по MAX Sport 1 HD, а титуляр за гостите бе Върджил Мисиджан, който прекара известно време в родния шампион Лудогорец.

Повратната точка за домакините дойде 10 минути преди почивката, когато Девейн Рейш видя червения цвят на картона за нарушение срещу отксъващ се противник.

Преди това нито един от двата тима нямаше чисти голови възможности, а напълно логично след изгонването на Рейш, Твенте бе отборът, който търсеше попадението повече.

Въпреки численото неравенство, след почивката Аякс неведнъж опита да изненада съперника и да стигне до така жадуваното попадение, но без успех. Като цяло гостите доминираха през второто полувреме, но и те не успяха да отбележат гол, макар да отправиха общо цели 12 изстрела.

Аякс е трети с 32 точки - една по-малко от втория АЗ Алкмаар и две по-малко от лидера Фейенорд, който обаче е и с мач по-малко.