След ужасяваща серия от седем поредни мача без успех в първенството и треньорска рокада, Аякс най-сетне успя да победи.

Грандът от Амстердам се наложи с 4:1 над Екселсиор в мач, който проследихте по MAX Sport 1 HD.

Така шампионите прекъснаха ужасяващата си серия, която започна още преди Мондиала.

За последно Аякс спечели на 22 октомври, а от 6 ноември клубът търпи провал след провал, като в този дълъг период записа една загуба и шест ремита.

Днес обаче нов провал нямаше, след като Душан Тадич даде аванс на шампионите от дузпа, а макар Редуан Ел Якуби да изравни за домакините, до края на първата част Дейви Клаасен отново изведе Аякс напред.

След почивката Мохамед Кудус с трети гол реши всичко в мача, преди Девайн Ренш да оформи крайното 4:1, с което Аякс успя да се доближи и на пет точки от върха в дебюта като наставник на Джони Хейтинга.

За това помогна и развоят на ранния мач от деня, който също наблюдавахте по MAX Sport 1 HD, а в него Твенте и Фейенорд направиха 1:1.

Така тимът от Ротердам загуби две точки в битката за титлата и има 42, две повече от АЗ, четири повече от ПСВ и пет повече от Аякс.