Атлетико Мадрид победи Реал Мадрид с 1:0 в градското дерби на 35-ия кръг в испанската Ла Лига, която може да наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

Това беше първи успех за "дюшекчиите" в дербито за първенство от 2016 година и първа загуба за Реал след пет поредни победи в шампионата. "Белия балет" играеше като шампион и остава с 81 точки, докато Атлетико е все така четвърти, но вече с 64 точки, на една зад Севиля.

Севиля докосва Шампионската лига след късна драма на "Керамиката"

Карло Анчелоти даде почивка на някои от титулярите си, като Тибо Куртоа, Карим Бензема и Дани Карвахал изобщо не играха. Винисиус, Лука Модрич и Ферлан Менди влязоха като резерви.

Още в началото на мача Анхел Корея направи голям пропуск за домакините, като стреля покрай вратата с удар по земя от чиста позиция. Малко след това същото направи и Яниk Караско след пробив от левия фланг.

В 38-ата минута Атлетико получи дузпа след нарушение на Вайехо срещу Матеус Куня. От бялата точка се разписа Караско.

Един от най-добрите шансове за Реал дойде в края на полувремето, когато Лука Йович видя как ударът му е спасен от Ян Облак.

В 60-ата минута Караско бе близо до втори гол със силен удар, който прелетя на сантиметри над вратата. Малко след това Куня пропусна сам срещу Андрий Лунин. На другата врата пък Облак отрази силен шут на Валверде.

До края на мача Атлетико направи още пропуски - Гризман стреля покрай вратата, а страничната греда спря Караско за втория му гол. На другата врата Облак също се намеси на два пъти - след удари на Валвердe и Асенсио.

В друг мач от днес Еспаньол и Осасуна за втори път не се победиха - завършиха наравно 1:1 след голове на Кике Барха и Нико Меламед.

"Папагалчетата" са 13-и с 40 точки, докато тимът от Памплона е девети с 46.