Атлетико е вторият отбор от група В, който отива в елиминациите на Шампионската лига. Карето бе наречено "група на смъртта" при изтеглянето на жребия, но Ливърпул го спечели убедително, ставайки първият английски отбор с пълен актив от групи - 18 точки с шест от шест победи.

Тази вечер "червените" на Юрген Клоп помогнаха и за това Атлетико да се класира, но - поред.

В Порто се играеше мач "или-или", като за гостите от Мадрид победата нямаше алтернатива. Те бяха с 4 точки срещу 5 на домакините от Порто, а Милан имаше също 4 и приемаше класиралия се отдавна и неиграещ за нищо Ливърпул. Гледахте драмата от Португалия по MAX Sport 4 HD.

Атлетико поведе в 56-ата минута на равностойния и нервен мач, като Антоан Гризман реализира 25-ото си попадение за клуба в Шампионската лига. След това мачът съвсем се изнерви, имаше сблъсъци, симулации, актьорско майсторство и два червени картона - за Вендел от домакините и Караско от гостите.

В 90-ата минута Кореа удвои след контраатака, когато Порто бе хвърлил всичко за изравняване, а в добавеното време Де Пол вкара за 0:3. Порто успя само да намали от късна дузпа чрез Оливейра.

Така със 7 точки Атлетико е втори, защото Милан падна у дома от Ливърпул с 1:2. Този двубой вървеше по MAX Sport 3 HD.

Без куп титуляри, отборът на Клоп изостана в резултата след попадение на Фикайо Томори, но обърна с голове на Мохамед Салах и Дивок Ориги. Вторият дойде след груба грешка на същия Томори.

При победа и сценария от другия мач, Милан вероятно щеше да се класира (зависи с колко гола бе спечелил) като втори в групата, но не успя да преодолее доста променения състав на Ливърпул. Английският състав би всички в групата и няма угризения, че е наклонил везните към този или онзи в ролята си на арбитър в битката за втората позиция.