Атлетико (Мадрид) не успя да победи последния в класирането на Ла Лига - Алмерия и потегли обратно към столицата само с точка след 2:2.

Равенството бе излъчено директно в ефира на MAX Sport 4 HD, a "дюшекчиите" може да изостанат още повече в битката за Топ 3 в класирането. В момента те са четвърти с 52 точки, докато третия Жирона има 56 и мач по-малко.

Алмерия пък остава на дъното с едва 9 и нито една победа през сезона.

Анхел Корея даде ранна преднина на столичани с гол във втората минута, но Лука Ромеро изравни в 27-ата.

Останалите две попадения в мача дойдоха през втората част. Родриго де Паул се разписа за Атлети в 57-ата минута, но втори гол на Ромеро осигури точката на домакините за 2:2 в 64-ата минута.

Той е вторият играч в историята на Алмерия, който вкарва два гола в първия си мач като титуляр в Ла Лига. Досега това бе правил единствено Родри Риос срещу Виляреал през август 2013-а.