Атлетико (Мадрид) победи Реал Сосиедад като гост с 2:0 и така приключи сезон 2023/2024 по успешен начин, като същевременно продължи успешната си серия срещу този съперник в Ла Лига. В последните си осем мача с баските столичани нямат загуба, като победата бе пета, а пък равенствата са три.

Директното предаване на MAX Sport 4 HD ви показа как Самуел Лино в деветата минута и Рейнилдо Мандава в третата на добавеното време на мача бяха точни за Атлети.

Също в продължението, но преди гола на Мандава, Саул бе изгонен с директен червен картон. Атлетико приключва на четвърто място в класирането, докато Сосиедад е шести.

Осасуна и Виляреал завършиха 1:1, а позициите им в класирането са непроменени - домакините са десети, а гостите осми.

Анте Будимир откри за Осасуна в 30-ата минута, но Хосе Луис Моралес вкара изравнителния гол за "жълтата подводница" след около час игра.

Нико Уилямс пък донесе победата на Атлетик (Билбао) срещу Райо Валекано като гост. "Лъвовете" финишират на пето място, докато Райо е шестнадесети.