Атлетико (Мадрид) отнесе с 3:0 Валенсия в късния съботен мач в La Liga, който видяхте по MAX Sport 4 HD. Съпротивата на гостите бе сломена в 23-ата минута с гол на Антоан Гризман и от този момент нямаше съмнение в крайния изход на срещата.

Яник Ферейра Караско и Тома Лемар вкараха през второто полувреме, а Валенсия отново изглеждаше неуверен и уплашен отбор, който не успява да се отърси от кошмарния си сезон.

И докато Атлетико е в серия от 10 поредни мача без загуба в първенството - 7 победи и три ремита, то "прилепите" са със 7 поражения от последните си десет двубоя. Те не са взимали точка навън през годината (6 от 6 поражения) и не са отбелязвали гол извън своя стадион "Местая".

Атлетико е трети с 51 точки и вече има 9 аванс пред петия Бетис, който единствен може да се намеси в битката за топ 4. А дори вторият Реал не е далеч пред тима на Чоло Симеоне (56 т.).

Селта удари Еспаньол и продължи със силната си 2023-а

Валенсия е 17-и с 26 точки и само по голова разлика остава над Хетафе и Алмерия, които са в зоната на изпадащите. В неделя обаче тимът от мадридското предградие може да бутне "белите" в тройката на дъното, ако вземе точка или три от домакинството си на Севиля.