Атлетико Мадрид стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на Алмерия в среща от 17-ия кръг на Ла Лига, която можехте да проследите пряко по MAX Sport 4 HD.

Анхел Корея даде аванс на "дюшекчиите" в 18-ата минута след извеждащ пас на Кондогбия и супер действие на Антоан Гризман, който пропусна топката за своя съотборник. За аржентинеца това беше и 50-ти гол с екипа на Атлети в първенството.

В 32-ата минута Кондогбия прати топката във вратата след изпълнение на Маркос Йоренте, но не трябваше, защото бе в засада и така предотврати редовен гол на испанеца.

Пет минути по-късно централният нападател на домакините Ел Билал Туре изравни с удар с глава след центриране от десния фланг на Лукас Робертоне.

През втората част Алмерия далеч не прие играта в своята половина и имаше възможност да вземе всички точки. Най-големият пропуск за Атлетико пък направи Алваро Мората в 73-ата минута. Намесата на вратаря Фернандо също си струваше. В 89-ата минута Серхио Регилон беше изгонен с втори жълт картон и така в трети пореден мач от шампионата Атлетико завърши с десет души.

Равенството оставя отбора на Диего Симеоне на шестата позиция с актив от 28 точки, докато Алмерия 13-и с 18.

В друг мач от днес Еспаньол излъга Хетафе като гост и го победи с 2:1.

Хоселу продължи страхотната си голова форма, откривайки резултата още в шестата минута с изумително изпълнение от далечна дистанция, с което хвана вратаря неподготвен. Хетафе обаче изравни само две минути по-късно със също впечатляващ гол на Енес Юнал.

Решаващото попадение падна в 62-ата минута, като точен беше Хави Пуадо и така Еспаньол взе третия си успех от началото на сезона. Той го праща на 14-о място със 17 точки. Хетафе е 17-и със същия актив.