Отборите на Атлетико (Мадрид) и Атлетик (Билбао) изпълниха очакванията към себе си за здрава битка, която завърши без победител. На "Уанда Метрополитано" в испанската столица двата тима приключиха при резултат 0:0, като домакините трябва да бъдат по-доволни от точката.

Дванадесет минути преди края те останаха с десет души, след като младата португалска звезда Жоао Феликс бе изгонен с втори жълт картон заради реплика към съдията.

В добавеното време Асиер Вийялибре прехвърли Ян Облак и вратата при най-добрата възможност за своя тим, докато малко преди това Маркос Йоренте от домакините уцели напречната греда на баските.

Иняки Уилямс от гостите записа своето поредно участие №200 в мач от първенството, като по-дълга серия от него има единствено Йон Андони Ларанага с 202 поредни участия.

Атлетико излезе начело в таблицата след днешния хикс - с 11 точки от пет мача, докато Атлетик е четвърти с две точки по-малко, като и двата отбора все още нямат загуба.

Гостите пък за първи път от шест гостувания на този съперник насам не загубиха.

Гледайте мачовете от испанското футболно първенство в каналите на MAX Sport HD.