Атлетик не успя да победи Осасуна на своя стадион в Билбао - 0:0, в последен мач от 16-ия кръг на La Liga.

Баският сблъсък мина под диктовката на "лъвовете", а вие видяхте двубоя по MAX Sport 4 HD.

Отлични положения изпуснаха Сансет и Нико Уилямс, преди в 90-ата минута Ману Санчес от гостите да получи златна възможност. Но националният вратар Унай Симон спаси Билбао и точките останаха поделени.

Това попречи на Атлетик да се намести в топ 4, където щеше да е с победа. Тимът остава седми с 26 т., на 2 зад четвъртия Бетис.

Осасуна също се представя много силно през сезона и е осми с 24 точки. Все пак това бе първият състав, взел точки от Реал Мадрид в този шампионат, при това на "Сантяго Бернабеу" (1:1 през октомври).

Води Барселона с 41 точки, Реал е втори с 38, а Реал Сосиедад има 32.