Аталанта и Торино завършиха наравно 4:4 в Бергамо във фантастичен отложен мач от 20-ия кръг, който можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 3 HD.

Равенството не бе добре дошло за домакините, които остават осми в класирането с 55 точки, а Торино е 11-и с 44 и в пет поредни кръга няма загуба.

"Биковете" поведоха в резултата още в четвъртата минута, когато Денис Прат асистира на Антонио Санабрия пред празна врата.

В 17-ата минута Аталанта получи дузпа за нарушение на Рикардо Родригес срещу Давиде Дзапакоста, а от бялата точка точен бе Луис Муриел.

Вторият гол за Богинята падна в 23-ата минута, когато Муриел подаде от корнер на Мартин де Роон и той впечатли със страховит удар след само едно докосване - 2:1.

В 36-ата минута и Торино получи дузпа заради нарушение на Ремо Фройлер срещу Санабрия. Саша Лукич бе точен от бялата точка за 2:2.

В 63-ата минута и резервата Томазо Побега бе фаулиран в наказателното поле, за да се стигне до още една точно изпълнена дузпа от Лукич за 3:2.

Само четири минути по-късно резултатът стана 4:2 за Торино след автогол на Фройлер, който не се справи с остро центриране на Санабрия.

До края на мача Аталанта успя да изравни. В 78-ата минута Муриел изведе Марио Пашалич зад защитата и той не сгреши сам срещу вратаря, а в 84-ата минута колумбиецът вкара втората си дузпа, като тя бе отсъдена за игра с ръка на Давид Зима.

В друг мач от снощи Интер изненадващо загуби гостуването си на Болоня с 1:2 след уникална грешка на резервния страж на "нерадзурите" Йонут Раду, който подари победния гол на домакините.

Така Интер при равни мачове вече е втори в класирането, на две точки зад лидера Милан. Болоня е 13-и с 42 точки.