Дербито на кръга в италианската Серия “А” между Аталанта и Интер завърши при равенство 0:0, но липсата на голове категорично не значи, че срещата в Бергамо бе безинтересна. Както домакините, така и гостите имаха не едно или две положения за гол, а множество пропуски и редица чудесни спасявания от страна на двамата вратари оформиха крайния резултат.

Мачът гледахте на живо по MAX Sport 3 HD.

В първите тридесетина минути гостите от Милано бяха една идея по-опасни и имаха две добри възможности за попадение, които обаче бяха пропуснати от Един Джеко и Алексис Санчес. Първо босненецът стреля край вратата с глава, а Санчес бе спрян от вратаря Мусо.

В края на първото полувреме домакините искаха дузпа за фаул срещу Марио Пашалич, но съдиите не отсъдиха такава.

Пет минути след подновяването на играта капитанът на “нерадзурите” Самир Ханданович се прояви блестящо, парирайки изстрел на Матео Песина, който се бе откъснал сам срещу него. В следващия четвърт час Мусо отрази опити за гол на Джеко и Матео Дармиан.

Пашалич и Муриел сториха същото за Аталанта в рамките на две минути около 80-ата, а до края двата тима така и не стигнаха до гол.

Със сигурност Милан потрива доволно ръце от този резултат, защото при победа на Специя и Петко Христов в понеделник вечер, “росонерите” ще излязат на първо място в класирането.

В момента Интер е начело с 50 точки, Милан е втори с 48, следван от Наполи с 43 и Аталанта с 42.