Отборът на Аталанта е първият четвъртфиналист за Купата на Италия.

В мач, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD, бергамаските победиха Венеция с 2:0.

По този начин миналогодишният финалист продължава да преследва една от заявените цели, която е спечелване на Купата след двата загубени финала в последните три сезона.

Аталанта очаквано тотално доминираше срещата срещу опашкаря в елита Венеция и заслужено изкова своя успех с голове в началото и края на мача.

Първо колумбийският голаджия Луис Муриел откри, когато в 12-ата минута пое топката с рамо в наказателното поле и хладнокръвно залъга вратаря и бранител, за да отбележи с лекота.

Голът предизвика доста протести от играчите на Венеция, но ВАР потвърди, че Муриел спира топката с рамо, а не с ръка, макар да не се убедихме категорично в това решение.

Крайният резултат пък бе оформен две минути преди края на мача, когато датският национал Йоаким Меле завърши страхотна контраатака на домакините.