Астън Вила постигна трета поредна победа в подготовката си за новия сезон във Висшата лига.

Бирмингамци на Стивън Джерард победиха австралийския Бризбейн Роар като гост на континента с 1:0 след попадение в 77-ата минута на младия нападател Камерън Арчър. Проверката беше излъчвана пряко по MAX Sport 3 HD.

Това беше трета контролна среща за Вила след победата с 1:0 над Лийдс преди три дни и тази с 4:0 над Уолсол на 9 юли.

Отборът на Джерард можеше да разгроми своя съперник, но направи множество пропуски и в двете полувремена. Дани Ингс, който удари греда, Бертран Траоре, Фелипе Коутиньо и други играчи можеха да открият резултата много по-рано.

Така 13 минути преди края младият Арчър се възползва от подаване на Оли Уоткинс и реализира единственото попадение.