Реал Мадрид постигна трудна, но сладка победа при домакинството си на Гранада в мач от 23-ия кръг на испанската Ла Лига.

Така "белия балет" събра актив от 53 точки и дръпна с шест на втория Севиля, докато Гранада е 16-и с 24 точки.

Единственото попадение в мача вкара Марко Асенсио в 74-ата минута. 11-ката на Реал се отличи с много силен мач и беше най-опасният играч почти през цялото време и вече има шест гола в шампионата, изравнявайки най-доброто си постижение от сезон 2017/18 г. Тогава вкара тези голове в 32 мача, а сега е още на 18-ия.

Реал за първи път спечели домакински мач през сезона, в който на полувремето резултатът бе 0:0. Предишните три бяха срещу Виляреал, Осасуна и Кадис.

Първият истински добър шанс в мача се откри пред Гранада още в петата минута. Тогава Антонио Пуертас стреля силно от воле, но Тибо Куртоа направи класно спасяване.

В 31-ата минута на другата врата Карлос Нева бе на сантиметри от това да си отбележи автогол, като отклони топката в напречната греда след центриране от дясно.

В края на полувремето Асенсио центрира към Иско и последва страховит шут от воле, но право в тялото на Луис Максимилиано.

Истински опасният натиск на Реал дойде през втората част. Първо Максимилиано спаси удар на Родриго, а след това и на Асенсио. Малко след влизането си на терена и Лука Йович направи значим пропуск.

Моментът за Реал все пак дойде в 74-ата минута. Асенсио изригна със страхотнен шут от границата на наказателното поле, при който Максимилиано вече нямаше какво да направи - 1:0.

В 83-ата минута той Асенсио можеше да вкара и втория си гол, но направи голям пропуск, при който вратарят отново спаси.