Греъм Кери се превърна в основната движеща сила на халфовата линия на ЦСКА през сезона и е с основен принос за европейския пробив на отбора до групите на Лигата на конференциите.

В четвъртък по MAX Sport 3 HD ще гледаме изявите на ирландеца и отбора му срещу Зоря (Луганск) в 22 часа в третия мач от групата.

Кери пристигна в клуба през 2019-а, като особено през миналия и настоящия сезон е една от големите фигури в отбора. Той спечели Купата на България през месец май с "червените", а след това вкара важни голове на Осиек и Виктория (Пилзен) по пътя на ЦСКА към груповата фаза. 32-годишният ирландец заби фамозно попадение срещу Рома в Рим в друг двубой, излъчван в каналите на MAX Sport (първи в групата, завършил 1:5 за италианците).

Кери говори за сайта maxsport.live, за да сподели как вижда европейското приключение на ЦСКА дотук, как се чувства след вече близо три години у нас, а и какво е да носиш номер 8 на червената фланелка и да си левичар като легендарния Христо Стоичков. Цялото интервю вижте в основното видео (горе).

"Дотук сезонът ни в Европа върви доста добре, направихме силни мачове срещу някои добри отбори - каза Греъм. - Естествено, загубата от Рома беше трудна за преглъщане. Във втория ни двубой в групата срещнахме много труден съперник, който може и да не е най-популярното име в Европа (норвежкия шампион Бодьо/Глимт - б.р.), но е наистина добър отбор. Доволни сме от стореното дотук, но целта ни е да продължим в елиминациите, така че следващият мач е най-важен."

ЦСКА се намира на трета позиция в групата с 1 точка от 2 мача, начело е Рома с 6, а Бодьо/Глимт има 4. Зоря е без точка и идва в София с мотивация, не по-слаба от тази на българския представител.

"От Зоря в четвъртък знаем какво да очакваме - допълва Кери. - Те ще бъдат много силни физически, много агресивни, добре подготвени... Надявам се нашата индивидуална класа да ни даде предимство.

Трябва да имаме самочувствието да вярваме, че сме способни да излезем от групата и да отидем в елиминациите напролет. За нас като играчи, като отбор, а и като клуб, това е много добър опит, а и престиж. Но първо трябва да спечелим първата си победа в груповата фаза, затова и казвам, че следващият мач е най-важен. За да си дадем шанс да продължим, трябва да победим в четвъртък.

Нося осмицата като Стоичков, но за съжаление аз никога няма да достигна нивото, на което играеше той! Христо дойде на тренировъчната база и ни показа това-онова на терена, видя се, че още има качествата на голям играч!"

Какво още каза Греъм Кери пред камерата за maxsport.live вижте във видеото.

Два гола от мача Рома - ЦСКА с номинации за №1 в Лигата на конференциите

Гледайте ЦСКА - Зоря в четвъртък от 22 часа по MAX sport 3 HD, както и всички най-интересни мачове от трите евротурнира - Шампионска лига, Лига Европа и Лига на конференциите - в каналите на MAX Sport.