Аржентина оцеля на Копа Америка след победа Еквадор на четвъртфинал с дузпи - 5:3, след 1:1 в редовното време.

Видяхте драмата по MAX Sport 3 HD.

Пред над 70 000 в Хюстън световните шампиони поведоха в 35-ата минута с гор на Лисандро Мартинес с глава след корнер. В 61-вата минута Родридо де Пол игра с ръка в собственото наказателно поле и бе отсъдена дузпа за Еквадор, но от 11 метра звездата Енер Валенсия изпусна, уцелвайки гредата.

Но равенството все пак дойде - резервата Кевин Родригес вкара с глава във втората минута на добавеното време, за да прати мача на дузпи. По регламента на Копа Америка, продължения след равенство в 90-те минути няма.

При дузпите Лео Меси изпусна първи, пращайки топката с удар "Паненка" в напречната греда. Последваха миговете на Емилиано Мартинес, аржентинския вратар, спасил първите два еквадорски удара от Анхел Мена и Алан Минда.

За Аржентина следващите четири изпълнители след Меси бяха безгрешни - Хулиан Алварес, Алексис Макалистър, Гонсало Монтиел и Николас Отаменди. Жорди Кайседо и Джон Йебоа вкараха за Еквадор, но не стигна - 5:3.

Шампионът е на полуфинал срещу Венецуела или Канада. Те се срещат в неделя сутринта в 04:00 часа наше време (по MAX Sport 3 HD).

В неделя сутринта Колумбия играе с Панама (01:00 часа), а след това идва мегасблъсъкът Уругвай - Бразилия (04:00 часа), като и двата четвъртфинала също ще се предават по MAX Sport 3 HD. Победителите в тях ще се срещнат на полуфинал.