Арсенал разгроми Челси с 4:0 във финала на приятелския турнир "Флорида Къп", който гледахте по MAX Sport 3 HD.

Звучен шамар шамар за синята част на Лондон, който макар и в контрола, повдига много въпросителни за състоянието на тима преди старта на сезона.

Градският съперник Арсенал буквално развинти момчетата на Томас Тухел в Орландо, като от първата до последната минута не остави съмнение в своето превъзходство.

Старт на разгрома даде новото попълнение Габреил Жезус, който получи извеждащ пас и с майсторски прехвърлящ удар откри резултата.

В 35-ата минута отбраната на Челси отново направи много груба грешка при изнасянето на топката, а комбинация между Мартинели и Йодегор бе завършена от норвежеца за 2:0.

Лекцията на "артилеристите" продължи и през втората част с нови два гола. В 66-ата минута поредната страхотна атака на Арсенал прнуди вратарят Менди да прави две геройски спасявания, но при третия удар в рамките на секунди, той нямаше какво да направи и Букайо Сака се разписа.

Разгромът бе оформен в продължението на срещата, когато Алебер Самби Локонга се разписа с глава.