Нигерия оправда ролята си на фаворит в четвъртфинала срещу Ангола

ДР Конго ще играе полуфинал в Купата на африканските нации за първи път от 2015 година насам. Тогава надпреварата се провеждаше в Екваториална Гвинея и конгоанците завършиха трети, а сега си заслужиха място в последните четири тима на континента благодарение на победа с 3:1 срещу Гвинея в четвъртфиналите.

Срещата гледахте пряко по MAX Sport 1 HD.

Мохамед Байо даде на Гвинея преднина от 1:0 в 20-ата минута от дузпа, но ДР Конго стигна до обрат. Първо Шансел Мбемба изравни от малък ъгъл само седем минути след първия гол, а после Йоан Уиса от английския елитен Брентфорд от своя страна бе точен от дузпа - 2:1 в 65-ата минута.

Всичко приключи осем минути преди края, когато Артур Масуаку направи резултата 3:1. Реално това бе първата победа на конгоанските национали в тазгодишния турнир, след като в предишните си четири мача те записваха неизменно равенства.

Три в групите и едно в осминафиналите срещу Египет, където в крайна сметка спечелиха с дузпи.