Домакински победи дадоха старт на най-славната част от сезона в NFL - плейофите. Синсинати Бенгалс и Бъфало Билс преодоляха противниците си в wild card уикенда, като у дома помогнаха и ... стените.

Очакванията за надмощие на домакините на старта на плейофната решетка поне засега се оправдават.

А най-хубаво е, че не пропускате нищо, благодарение на MAX Sport - всяка секунда от старта на плейофите до последното отиграване на Super Bowl на 13 февруари ще е на живо в каналите ни.

В съботната вечер по MAX Sport 1 HD Синсинати и Лас Вегас дадоха старт на шоуто, като домакините спечелиха с 26:19, а драмата бе с много високо октаново число.

Домакините водиха с 10 или повече точки дълго, преди в последната четвърт Дерик Кар и Райдърс да получат шанс за една последна инвазия в тяхната половина и атака на ендзоната. Разликата бе 7 точки - един тъчдаун...

13 секунди преди края Кар хвърли последния си опит (4-ти даун) за тъчдаун, но топката бе пресечена на ярд преди линията. Сантиметри и дребни детайли, както обикновено, решиха нещата - Бенгалс печели първи плейофен мач от 31 години. Една от най-дългите серии на мъка и подигравки е в историята, а Синсинати няма нужда да се притеснява от който и да е.

Джо Бъроу даде два паса за тъчдаун в мача, Джамар Чейс този път завърши без попадение в ендзоната, но със 116 получени и 48 пробягани ярда за отбора си, като общо изнесе цели 26 атаки!

Кар отговори с 310 атакуващи ярда и 29/54 завършени подавания, като може да съжалява за грешки и няколко изпуснати топки от рисийвърите особено в първото полувреме, когато Синсинати дръпна в резултата.

Снимка: Getty Images

В късния спектакъл, отново по MAX Sport 1 HD, Бъфало Билс препусна диво през стария съперник Ню Инглънд и го прегази с 47:17. Голяма нощ имаше Джош Алън, който от поне 2 години е смятан за потенциален MVP и шампионски куотърбек. Той даде пет тъчдаун паса, хвърли общо 21/25 точи подавания за цели 308 ярда.

Новобранецът на ниво плейофи отсреща - куотърбекът на Патриотите Мак Джоунс, показа характер, но и нервност - 2 тъчдаун паса, но и 2 пресечени.

Революцията на Пейтриътс в ерата "след Брейди" е в ход, но има още да прогресира. Бъфало пък се надява да стигне с един мач по-далеч от миналия сезон, а това би означавало - на Super Bowl в Лос Анджелис на 13 февруари.

Двата отбора - победители снощи, могат и да се срещнат в следващия кръг. Системата на плейофите обуславя, че ако довечера Канзас Сити бие Питсбърг у дома, Синсинати се изправя като гост на Тенеси Тайтънс, а Бъфало - срещу Канзас Сити.

Но ако Стийлърс спечелят като гости, те отиват в дома на Титаните, а Бъфало приема Синсинати.