Колко неща могат да се случат за 2 минути на един спортен терен?

Колко пъти могат да минат феновете от еуфорията до отчаянието. И обратно. И пак обратно!?

Зад Океана, а и навсякъде, където магията на NFL е посипана и има поне един фен на американския футбол, от неделя се говори само за това: Видяхме ли най-великия мач в историята на този спорт? И отговорът няма как да е еднозначен, но със сигурност имаме сериозен претендент поне за званието "най-великите последни 2 минути в NFL".

Канзас Сити победи с овъртайм Бъфало Билс рано сутринта в понеделник наше време, а вие видяхте една от спортните драми на последните години пряко по MAX Sport 2 HD.

Снимка: Getty Images

Който е гледал не може да съжалява за будуването. Който не е - вижте във видеото горе само последните 2 игрови минути от редовното време, в които бяха отбелязани невероятните 25 точки, водачеството в резултата се смени три пъти, а само за 13 секунди Канзас някак успя да се добере до изравняване (36:36), след като губеше с три точки.

А във видеото най-долу можете да видите пълния репортаж от мача, който влиза в списъка с класики на Националната футболна лига.

Битката на Чийфс и Билс повтори миналогодишния им също страхотен мач по пътя към Super Bowl, тогава пак спечелен от Канзас Сити.

Но тепърва предстоят велики мачове на тези два страхотни съперника от AFC, водени от двамата най-обещаващи и - вече водещи куотърбек изпълнители в лигата. Патрик Махоумс дотук има превес и в преките сблъсъци (3-1) и в пръстените (шампион и загубил финалист) пред Джош Алън. Но Бъфало и Алън няма да спрат дотук в търсенето на своите мигове слава и трофея "Винс Ломбарди".

Това бе един от онези мачове, след които се чудиш какво точно си видял, дали е реално, дали не е филм, режисиран в Холивуд. Не беше - беше спортна драма, за каквито се правят филмите.

Накратко хронологията, която във видеото ще усетите далеч по-силно:

Четвърта част, 2:00 минути преди края.

Канзас Сити води с 26:21. Топката е в Алън, който хвърля торпедо към Гейбриъл Дейвис (27-ярдов пас) и Билс повеждат.

Нещо повече: Алън към Стефон Дигс за допълнителни две точки и - 29:26 за гостите.

01:39 минути преди края. Топка за Канзас Сити.

Махоумс с пас към Травис Келси, после великолепно подаване към Тайрик Хил през центъра, а уайд рисийвърът тръгва с турбо и минава през половината терен, помахвайки нахално на бранителите - 33:29 за Канзас!

00:57 секунди преди края. Топка за Бъфало.

Алън два пъти към Дейвис, после и към Еманюел Сандърс. Бъфало е на 19 ярда от ендзоната, има 17 секунди. Алън - пак през центъра, отново към Дейвис!

Трети тъчдаун за него, 36:33 за Билс!

00:13 секунди преди края. Топка за Канзас Сити.

Махоумс праща светкавични пасове към Хил (19 ярда) и Келси (25 ярда), за да закара топката до 49-ярдов фийлд гол за Харисън Бъткер.

Той стреля, времето изтича - 36:36!

В овъртайма Келси хвана пас на Махоумс в ендзоната и донесе победата на домакините, получили право на първа атака след хвърлянето на монетата.

Дали е най-великият мач в историята на NFL - това е трудно да се определи. Но, че бяха най-невероятните 2 минути дори за този, изтъкан от късни драми и инфарктни завършеци спорт, май няма съмнения.