Седем отбора са с актив 2-0 след втората седмица от сезона в NFL, след като спечелиха и двата си двубоя. Шест състава пък са с 0-2, като са загубили и двата си мача дотук.

Шампионът Тампа Бей отново победи у дома, воден от неостаряващия Том Брейди - 48:25 срещу Атланта, който пък е един от отборите с 2 загуби.

Този човек е като виното или, както се изрази за него през седмицата "New York Times" - той "отмята годините в обратен ред и сякаш се подмладява". Куотърбекът-легенда хвърли 24/36 паса за 276 ярда в атака, като подаде и за 5 тъчдауна.

Това е четвърти пореден мач в NFL на 44-годишния Том, в който подава за 4 или повече завършени резултатни атаки.

Така той изравни Дан Марино (1984 г.), като пред него е единствен Пейтън Менинг с пет поредни двубоя.

Седемкратният шампион отново гледа към титлата в края на сезона заедно с отбора му, който изглежда отлично.

Останалите отбори с 2-0 след два кръга са Лас Вегас Райдърс (след 26:17 като гост на Питсбърг), Сан Франциско (след 17:11 на терена на Филаделфия), Аризона (след драма и 34:33 у дома над Минесота), Каролина (26:7 на свой терен над Ню Орлиънс), Денвър (23:13 навън над Джаксънвил) и ЛА Рамс, който победи с 27:24 като гост Индианаполис.

Още изключителни мачове имаше във втората неделя, като шутьорът на Далас Каубойс Грег Зюрлайн се превърна в герой с победен фийлдгол в последната секунда от 56 ярда, за да донесе 20:17 при гостуването на ЛА Чарджърс.

Кикърът бе грешник преди седмица при загубата от Тампа, когато изпусна два пъти да донесе по 3 точки за отбора си от по-близки дистанции, а накрая тимът му падна с 29:31.

Сега Зюрлайн вкара и шестте точки с два фийлдгола за Каубоите в последната четвърт, преди която резултатът бе 14:14. Вторият дойде в заключителните 4 секунди и след шута му между гредите времето изтече.

Грег бе изнесен на ръце от съотборниците му след победния удар (на снимката долу).

Цялата драма в тази среща проследихте в неделната вечер по MAX Sport 2 HD.

В ранния мач по същия канал видяхме как Ню Ингланд победи при гостуването на Ню Йорк Джетс с 25:6, за да остави домакините с баланс от 0-2 на старта.

В изключителна късна среща рано тази сутрин Балтимор повали големия фаворит за титлата на букмейкърите Канзас Сити с 36:35.

Домакините изоставаха срещу Патрик Махоумс и компания с 11 точки преди последната четвърт (24:35), но стигнаха до 12:0 в нея и обърнаха мача в своя полза.

Голям обрат имаше в Сиатъл, където домакините водеха с 24:9, но се стигна до овъртайм, спечелен от Тенеси Тайтънс - 30:33.

А в Маями се случи друго, далеч не толкова драматично, но достатъчно впечатляващо събитие. Воден от Джош Алън, Бъфало загърби разочарованието от загубата на старта и разби местния Долфинс с 35:0 - резултат, който рядко се вижда в NFL.

Поражението бе унизително за Маями, но имаше и обективни фактори - куотърбекът Туа Таговаилоа излезе още в първата четвърт с контузия в ребрата, след като бе посрещнат от Ей Джей Епенеса (Бъфало).

Фрактури няма, показаха изследванията, направени веднага след мача.