Синсинати Бенгълс мина през драмата на овъртайма и изтръгна 27:24 на терена на Канзас Сити във финалния мач от AFC Championship, за да стигне до Super Bowl. Гледахте шоуто по MAX Sport 2 HD.

За този тим това е първа поява на най-голямата сцена за трофея "Винс Ломбарди" от 33 години. Двата гастрола на Синсинати на Super Bowl завършват с поражения през сезони 1981 и 1988, като мачовете за титлата са загубени все от един противник - Сан Франциско 49. На 22 януари 1989-а поражението идва в последните секунди след тъчдаун в края, дошъл след невероятна атака от великия куотърбек на 49-ките Джо Монтана.

Този път няма да има среща със Сан Франциско на финала, след като ЛА Рамс спечели сблъсъка срещу този тим с 20:17.

Днес обаче този състав на Синсинати може да мечтае, воден от Джо Бъроу в неговия втори сезон като стартов куотърбек в NFL и уайд рисийвъра Джамар Чейс. И всички останали, които изтръгнаха победата в Канзас Сити. Преди седмица този тим спечели в Тенеси срещу Титаните, влезли в плейофите като №1 от редовния сезон в АFC. Сега триумфира на стадиона на Чийфс, които бяха №2 в схемата.

Снимка: Getty Images

Бъроу оркестрира обрата, след като Синсинати изостана с 3:21 във втората четвърт и с 10:21 на полувремето. До този момент Патрик Махоумс и Канзас Сити играеха като отбор, достоен за третия си пореден Super Bowl. Въпросът на деня е: Кой подмени Махоумс в третата и четвъртата четвърт, а после и в овъртайма?

Звездата с №15 хвърли пас, който бе пресечен. След това започнаха колебанията му на 2-ри и 3-ти опит, когато при открити съотборници за пас, Патрик се луташе и тичаше, за да си намери по-добра позиция. Сякаш нещо в него се пречупи и не хвърляше топката с познатата самоувереност.

Така бе пропуснат идеален шанс за тъчдаун в последните секунди на редовното време, който решаваше мача (при 21:24 за Бенгълс). Махоумс четири пъти поред гравитираше наоколо с топката, като два пъти успя да спечели ярдове, но два пъти бе свален със сакове. Все пак фийлдгол донесе равенство и овъртайм.

Но в него, спечелил жребия и атакуващ първи, Махоумс отново се провали - дългото му хвърляне през половината терен бе пресечено, топката отиде в Синсинати.

Бъроу спокойно дирижира атака, която вкара в зоната на фийлдгола ситуацията и Иван Макферсън реализира трите точки на победата - Бенгълс отива на Super Bowl.