Неделя №15 от редовния сезон в NFL е време разделно за немалко отбори, като ще имаме доста по-пълна картина на плейофната решетка още в понеделник сутринта.

По традиция два мача ще гледате по MAX Sport 2 HD, превърнал се в дом на американския футбол в България.

Добрата новина е, че в духа на Коледа, идният уикенд ще е още по-богат на зрелища от най-оспорваната спортна лига в света по този канал. Но - по хронология.

В събота вечерта в NFL бе написана история в откриващия мач от уикенда.

Минесота Вайкингс губеше с 0:33 на полувремето от гостуващия Индианаполис Колтс, за да стигне до овъртайм при 36:36 и да спечели с 39:36 в него с решаващ фийлдгол на Грег Джоузеф само 3 секунди преди края на допълнителните 10 минути. Невероятният обрат, който би рекорда на Бъфало от 1992 г. - тогава след изоставане от 32 точки, и е най-големият в цялата история на NFL, дойде след 460 подадени атакуващи ярда на Кърк Къзънс. И след куп тънки моменти, в които Минесота се разходи по ръба, но - това е американският футбол.

А победата означава, че Викингите печелят дивизията си NFC North, както и са реално сигурни за плейофите с баланс 11-3. Индианаполис изпусна уникален шанс да се върне в играта за място в постсийзъна.

Снимка: Getty Images

В късния двубой Бъфало победи Маями с 32:29, след като Тайлър Бас вкара фийлдгол в последната секунда. Мачът се игра отчасти в снеговалеж и виелица, време толкова типично за региона. Билс спечелиха място в плейофите за четвърти пореден сезон с 11-3. Долфинс още трябва да се помъчат за него.

Днес ще гледаме от 20 часа по MAX Sport 2 HD срещата Ню Йорк Джетс - Детройт Лайънс, която сблъсква два отбора в преследване на плейофите. Домакините са 7-6, а гостите 6-7, като Лайънс са в серия от пет победи в последните 6 мача.

Те не са стигали до плейофите от 6 години, докато Джетс ги чакат от 12.

В късния двубой по MAX Sport 2 HD (23,25 часа) ще видим как Тампа Бей Бъканиърс на Том Брейди ще приеме Синсинати Бенгълс, финалист от миналия сезон в Super Bowl.

Домакините са 6-7 и още се надяват на плейофно място, докато Синсинати с куотърбека Джо Бъроу лети високо - 9-4, като още една победа може да стигне да място в постсийзъна.

Има и други големи мачове тази вечер:

Джаксънвил - Далас (20 часа)

Лас Вегас - Ню Инглънд (23,05 часа)

ЛА Чарджърс - Тенеси (23,25 ч).

И сега - към изненадата по Коледа от MAX Sport 2 HD. Не два, а цели пет мача в уикенда на Рождество ще се предават на живо, като програмата е следната: