ЛА Рамс е на Super Bowl след драматично 20:17 срещу Сан Франциско 49, извоювано в последните две минути на NFC Championship мача. Гледахте го по MAX Sport 2 HD.

На 13 февруари тимът от Калифорния ще играе отново като домакин на своя стадион "So-Fi", избран да е арена на мача за трофея "Винс Ломбарди".

Съперник ще е Синсинати, победил драматично с 27:24 Канзас Сити във финала на AFC Championship.

Рамс стигнаха до фийлд гол, а след това Сан Фран имаше последната атака, но куотърбекът Джими Гарополо - постоянно критикуван и поставян под съмнение зад Океана - допусна грешка, хвърли топката под напрежение напосоки и Трейвин Хауърд я хвана. Пресечен пас, който реши битката.

А тя бе грандиозна - и изглеждаше, че биткаджиите от Сан Франциско ще я измъкнат. Така, както го направиха и преди седмица в студа на Уисконсин, където удариха като гост друг голям фаворит - Грийн Бей.

Снимка: Getty Images

Гарополо и голямото оръжие на 49-ките - Дибо Самюел, стартираха уверено. Защитата играеше отново като бойна единица от армия, силно мотивирана да размаже врага. Срещу пълния със звезди тим на Рамс, Сан Франциско противопостави най-важното си качество - нерви, характер, отборен дух.

Но днес не стигна, въпреки че гостите поведоха със 17:7 в средата на третата четвърт.

Два тъчдауна на Купър Къп, абсолютният лидер сред рисийвърите в лигата за сезона и в плейофите, оставиха в играта домакините. Те спряха Гарополо в четвъртата четвърт и тръгнаха на много дълга атака, завършила в последните 2 минути.

Все пак остана време за Сан Франциско да потърси стигане до фийлд гол зоната и изравняване, но Джими Джи "оплете конците" под напрежение и отново ще отнесе огромни критики за представянето си.

Рамс е на Super Bowl отново, както преди 2 години.

Тогава загуби от Брейди и Патриотите. Общо тимът има четири финала и една титла. Отваря се шанс за втора на собственото игрище - каква по-добра възможност?

Но Синсинати ще има други планове на 13 февруари...

Гледайте финалния двубой за трофея "Винс Ломбарди" в каналите на MAX Sport.