Големият фаворит на букмейкърите Канзас Сити измъкна победата срещу Кливланд Браунс в последната четвърт - 33:29 на свой терен, в първия уикенд от сезона в NFL. Този двубой бе предаван по MAX Sport 2 HD, можете да го гледата на пълен запис във вторник, 14 септември, от 13 ч в същия канал.

И, както се очакваше, почти нямаше мач, който да е лишен от драма и съспенс до последно.

Воденият от Патрик Махоумс тим на Канзас Сити, играл на последните два финала Super Bowl, изоставаше с 10:22 на полувремето, но след страхотна трета четвърт (10:0) стигна до обрат.

Махоумс завърши 27 от 36 паса, попаде за три тъчдауна и сам направи един с влизане в енд зоната. Бейкър Мейфийлд също игра много силно, оркестрирайки атаките на гостите с 21/28 завършени паса за общо 321 ярда.

И ако в Канзас изненада нямаше, такива се случиха обаче на няколко стадиона в първия уикенд от сезона.

Питсбърг победи като гост Бъфало с 23:16 в първия двубой от редовен сезон в лигата, предаван у нас - по MAX Sport 2 HD (пълен запис в понеделник, 13 септември от 17 ч в същия канал). Бен Рьотлисбергер се извиси на опита на своите 39 години и след 17 сезона в NFL, и поведе Стийлърс към успех над един от фаворитите за сезона.

Основната роля обаче имаше защитата, която обезоръжи Джош Алън и атаката на Билс.

Грийн Бей изненадващо бе разбит като гост на Ню Орлиънс с 3:38, въпреки фаворизирането от букмейкърите преди двубоя. Филаделфия също поднесе изненада, печелейки удивително лесно като гост на Атланта с 32:6.

Друг куотърбек - Матю Стафърд, бе играчът на уикенда, след като в дебютния си мач за Лос Анджелис Рамс направи паметно представяне с 20/26 завършени паса (за 321 ярда) и хвърли точно топката за три тъчдауна на тима си. Рамс победи Чикаго на своя стадион с 34:14 и даде надежди за отлично представяне през сезона. Именно на тази суперарена - "So-Fi Stadium", през февруари ще е Super Bowl.

Ню Йорк Джайънс - Денвър 13:27.

Гледайте мачовете в NFL всяка неделя по MAX Sport 2 HD. На 19 септември в програмата са: