Неделя №3 от сезона в Националната футболна лига мина под знака на срещата на двама от най-великите в историята, а и със сигурност - най-популярните в света лица на лигата в момента.

Видяхте по MAX Sport 2 HD как Грийн Бей Пакърс на Аарън Роджърс изтръгна 14:12 на терена на Тампа Бей Бъканиърс с диригент Том Брейди. И двата отбора са с баланс от 2-1 победи и загуби на старта на сезона.

Срещата на двамата велики на позицията куотърбек и с №12 на гърба, няма как да остави друго да е водеща тема на уикенда. Роджърс спечели срещу Брейди едва за втори път при 4 поражения. Бихме казали, че това едва ли бе спортно-техническият сблъсък в класическия му вид, който очакваме между двама гениални куотърбек лидери. Но не бе неочаквано. Защитите бяха ключови и тази на Грийн Бей изтръгна успеха.

Аарън хвърли два тъчдаун паса за Ален Лазард и Ромео Даубс, докато Брейди успя само веднъж да намери Ръсел Гейдж в ендзоната, и то 14 секунди преди края. А при опита за допълнителни две точки, което би изравнило резултата, пасът отново към същия рисийвър бе докоснат и отклонен от бранителя ДеВондре Кембъл, с което Пакърс удържа победата.

В ранния мач по MAX Sport 2 HD имаше също късна драма, като Индианаполис Колтс изненада Канзас Сити Чийфс с 20:17. Домакините заслужиха победата, след като спряха Патрик Махоумс и офанзивната суперсила на Чийфс, а ключът бе търпението. В четвъртата част при изоставане с четири точки, Инди направи 8-минутна атака с общо 18 отигравания за 78 ярда, оркестрирана от ветерана Мат Райън. Тя завърши с тъчдаун на Джелейни Уудс 24 секунди преди края, негов втори в мача. Последва опит на Махоумс към традиционната мишена - тайдендът Травис Келси, но той бе пресечен, а това означаваше край на мача.

Колтс са 1-1-1 (имат и реми), а Канзас Сити - 2-1.

Имаше драма и на други стадиони, както е традиция за тази най-непредвидима и оспорвана от спортните лиги.

Маями затвърди, че няма нищо случайно в неговия силен старт на сезона, като победи Бъфало Билс с 21:19 на свой терен. Гостите са считани за големия фаворит за титлата, но допуснаха първо поражение. Чейс Едмъндс записа два тъчдауна за домакините, а в края защитата удържа опитите на Джош Алън да форсира победната атака и да намери човек в ендзоната.

Шампионът ЛА Рамс спечели много трудно гостуване на стадиона на Аризона Кардиналс с 20:12. Така и Ел Ей е вече 2-1, след като стартира със загуба от Бъфало.

Единственият тим, освен Маями, който има баланс 3-0 на старта на сезона, е Филаделфия Ийгълс. Това е факт след важна победа над съперник в дивизията, при това като гост - Вашингтон, надигран напълно за 24:8.

Друг тим от NFC East - Ню Йорк Джайънтс, също може да е 3-0, ако във вторник рано сутринта наше време спечели дербито с Далас у дома.