Неделя №2 от сезона в NFL не разочарова, а вие видяхте два от най-зрлещните мачове по MAX Sport 2 HD, който за втора поредна година е домът на американския футбол у нас.

В ранния двубой, който гледахте по този канал, Ню Орлиънс по познат сценарий опита да изнерви, спре и излъже Тампа Бей, както го направи в последните четири сезона. Но гостите спечелиха с 20:10, въпреки че 7:40 минути преди края на мача резултатът бе 3:3.

Последваха тъчдаун на Брешад Перимън след пас на Том Брейди и един на Майк Едуърдс, дошъл след пресечен пас и пробягани над 65 ярда през терена.

Срещата бе белязана от сбиване на Майк Евънс, рисийвърът на Тампа Бей, и корнърбекът на домакините Маршон Латимор рано в четвъртата четвърт. Те имат стара вражда, която тук се превърна в сблъсък с физическа разправа, а в нея влязоха практически всички играчи от двете скамейки.

Малко преди това пък Брейди хвърли гневно таблета на офанзивния координатор, който го чакаше за анализи след поредната провалена атака на гостите, и счупи техниката. Не се вижда често Том да изпусне нервите си, но желязната защита на Ню Орлиънс му го причини.

В късния мач по MAX Sport 2 HD Далас взе първа победа за сезона, вкарвайки драматично в последната секунда за 20:17 срещу финалиста от миналия сезон Синсинати Бенгълс.

С резервния куотърбек Купър Ръш, заменил контузения Дак Прескът, Каубоите нямаха място за отстъпление след загубата преди седмица у дома от Тампа. Ръш хвърли 19/31 точни паса за 235 ярда, даде и един за тъчдаун, отбелязан от Ноа Браун. Тони Полард нахлу в зоната с топката още в първата четвърт за втория тъчдаун на Далас. Синсинати отвърна със силна последна част и изравни - 17:17. Фийлд гол от 50 ярда с последния удар в мача взриви стадиона, изпълнен от Брет Махер. Така Бенгълс са 0-2 на старта.

В нощното шоу имаше епизод №205 от най-старото и най-често играно съперничество в NFL. Грийн Бей прие Чикаго, като Пакърс бяха стартирали сезона с поражение навън от Минесота, а Беърс - с успех.

След 3:7 в първата четвърт стадион "Ламбо" видя триумфална втора, която практически реши мача - 21:0 в нея за Грийн Бей, с два тъчдауна на Аарън Джоунс и един на Ален Лазар.

Аарън Роджърс изигра пореден стабилен, но не бляскав мач, като направи необходимото с 234 офанзивни ярда и два паса за тъчдаун срещу една от любимите си жертви.

Съперничеството продължава вече 101 години, като Пакърс води със 104-95 победи, а 6 срещи са завършили наравно. Нито един сблъсък в лигата няма повече издания от тази класика.

Големият обрат и вероятно мачът на вечерта дойде в Балтимор, където домакините водеха с 35:14 срещу Маями Долфинс само 12 минути преди края. Но това е NFL...

В седем луди минути два тъчдауна отбеляза Тайрик Хил, привлечен като звезден трансфер от Канзас Сити, един добави Ривър Кракрафт, а куотърбекът Туа Таговаилоа надмина себе си с пасове, които разкъсаха отбраната на Рейвънс. Той завърши с изумителните 50 паса/36 на адреса, за общо 469 ярда и с 6 тъчдаун подавания!

Но и при изравняването след споменатите 7 минути, пак Балтимор взе аванс в лудия мач с фийлд гол и водеше с 38:35 само 16 секунди преди края. Тогава Туа пак даде с поразяващата лява ръка пас през центъра, а Джейлън Уодъл я хвана в ендзоната за втория си тъчдаун. Какъв обрат, какъв сценарий и луд мач, в който имаше всичко, което можете и искате да видите в NFL.

Останалите резултати:

ЛА Рамс - Атланта 31:27 (първа победа за шампионите след загубата на старта преди седмица от Бъфало)

Сан Франциско - Сиатъл 27:7

Питсбърг - Ню Инглънд 14:17

Ню Йорк Джайънтс - Каролина 19:16

Кливлънд - Ню Йорк Джетс 30:31