Неделя №13 в Националната футболна лига доказа тенденции за сезона, но откри и нови фронтове на съмнения, особено за един отбор, от който се очаква много. Видяхте, както вече е традиция, два от най-интересните мачове по MAX Sport 2 HD.

Началото дадоха Филаделфия Ийгълс и Тенеси Тайтънс, а домакините затвърдиха репутацията си на отбора с най-добър баланс - вече 11-1, като победиха с 35:10.

Куотърбекът Джейлън Хъртс продължава да е на невероятно ниво - 380 подадени ярда, 3 паса за тъчдаун, а и сам завърши в ендзоната с топката в ръце. Това е негов осми ръшинг тъчдаун за сезона, добавени към 17-те, за които е подал.

В късния двубой имаше много интрига и драма, а Сан Франциско 49 победи Маями Долфинс с 33:17. И това, въпреки че загуби куотърбека си Джими Гарополо още в първата четвърт с травма. Оказа се сериозна, има счупена костица в ходилото и няма да играе повече през сезона. Същото се отнася и за Трей Ланс, който бе планиран за стартов играч на най-важната позиция преди сезона, но получи травма рано в него.

Така още от снощи, а вероятно и до края, Сан Фран ще разчита на новобранеца Брок Пърди, който хвърли два тъчдаун паса срещу Маями, подаде за общо 210 ярда, но и записа пресечен пас. Той бе избран в драфта едва в 7-ми кръг, като №262, и никой не очакваше през този сезон изобщо да го види на игрището. Не и при Ланс, а и опитния Гарополо като първи два избора.

Травма в мача получи и Туа Таговайлоа, куотърбекът на Маями, но се очаква да е здрав най-късно след две седмици.

Други любопитни двубои имаше и извън телевизионните.

Синсинати отново удари Канзас Сити - 27:24, в едно вече очертаващо се като модерна класика съперничество на последните сезони.

Това бе трети пореден успех на Бенгълс над Чийфс само в рамките на тази календарна година, след като Джо Бъроу и компания надделяха в плейофите по пътя им към Супербоул през февруари, а после спечелиха и като гост през новия сезон. Общото е, че всички мачове са равностойни, вълнуващи и изключително зрелищни, а битката на куотърбек младите майстори Бъроу и Патрик Махоумс е възхитителна.

В последния мач на неделята, който реално бе в понеделник сутрин наше време, Далас помете с 54:19 Индианаполис. Това е най-голямата победа за сезона като цифрово изражение. Каубоите отнеха топката 5 пъти на съперника - три пъти с пресечени подавания, два пъти с изпусната топка.

Далас направи 33 точки в последната четвърт, което е второ най-добро постижение в историята на NFL. До старта на тази последна част резултатът бе едва 22:19 и изходът на срещата не изглеждаше никак ясен. Но пет тъчдауна в четвъртия период пометоха Колтс.