Богат на събития, пълен с драма и емоции, както и с поредното парченце история на нова територия, завзета от лигата. Това бе уикенд №10 от редовния сезон в NFL, а вие не пропуснахте нищо от екшъна, благодарение на трите преки предавания на MAX Sport 2 HD.

В ранния двубой Тампа Бей победи с 21:16 Сиатъл, а Том Брейди подаде за 258 ярда и два тъчдауна, за да понесе отбора към успеха. Той е пети за сезона и Бъканиърс са 5-5. Сийхоукс остават 6-4.

Това бе първи, исторически мач на територията на Германия, игран на "Алианц Арена" в Мюнхен пред 69 811 зрители. Заявките за билети надхвърлиха 880 000.

Легендарният Брейди играе за четвърти път и е 4-0 победи в мачове извън Щатите, като с Ню Инглънд спечели срещи и в Мексико, и във Великобритания през годините.

В централния телевизионен мач Бъфало и Минесота изнесоха шоуто на сезона дотук - 30:33 за гостите след овъртайм. Такъв епос се вижда само в тази лига, а последните секунди на четвъртата част влизат директно в библиотеката с класики.

В края на третата четвърт Минесота губеше с 10:27, но 81-ярдов пробив с топката на Далвин Кук завърши с тъчдаун и резултатът бе намален.

В последната част Викингите отбелязаха отново, а в последните 3 минути организираха атака, с която търсеха обрата. Не успяха, спряна на сантиметър от линията на ендзоната от Бъфало. И драмата изглеждаше приключена 41 секунди преди края, топката бе в ръцете на Джош Алън и домакините на стартова позиция в тяхната ендзона. Алън обаче я изпусна и Ерик Кендрикс я захлупи - тъчдаун по невероятен начин! 27:29!

Алън се ядоса, оркестрира атака със светкавични хвърляния, докара нещата до фийлд гол и 2 секунди преди края Бъфало изравни - 30:30.

В овъртайма Джоузеф стреля точно за три точки и гостите отново поведоха, Джош отново поведе атака и бе близо до тъчдаун за победата, но пасът му към ендзоната бе пресечен от Патрик Петерсън. Край на епоса.

Джъстин Джеферсън направи неописуем мач с 10 хващания за 193 ярда, едно от тях - за историята, с една ръка, през защитник на невероятно висока топка. И то - на четвърти опит, реално спасявайки атаката.

Бъфало губи за втори път поред и е 6-3, докато Минесота е вече 8-1.

В късния двубой - сблъсък на традиционните грандове Грийн Бей и Далас, домакините обърнаха резултата до 31:28, като спечелиха в овъртайма с фийлд гол. Пакърс губеха с 14:28 в началото на четвъртата част, но два тъчдаун паса на Аарън Роджърс намериха новобранеца Крисчън Уотсън, който записа хеттрик от тъчдауни в мача. Те са първите за него в NFL - невероятно представяне за младия рисийвър!

Роджърс отвърна на критиките в последните седмици със завръщането си в последната четвърт, като записа общо 224 ярда и три тъчдаун подавания, бе свален 2 пъти и не позволи пресечен пас. Да, това още не е гениалният Роджърс, който знаем, но вече бе поне боецът Аарън, който поведе Грийн Бей.

Пакърс са 4-6, Далас е 6-3.