Канзас Сити е шампион в НФЛ след драматично 38:35 срещу Филаделфия Ийгълс на зрелищен финал Супербоул, който сложи достоен край на сезона в американския футбол.

Шоуто си струваше всяка минута, а вие не пропуснахте нито една по MAX Sport 2 HD.

На почивката също имаше зрелище със завърналата се на сцена за изпълнение на живо след 7-годишна пауза Риана, но големият спектакъл за феновете на играта направиха двата отбора.

Филаделфия водеше с 24:14 след първото полувреме, но допусна обрат.

Снимка: Getty Images

Най-големите виновници за него са трима. На първо място MVP куотърбекът на Канзас Сити Патрик Махоумс - отново великолепен с три подадени тъчдаун паса, въпреки че игра с травмиран десен глезен.

А и получи нов удар в него в края на втората четвърт.

Айсък Пачеко, рънинг бекът, който направи изключително второ полувреме, реализира тъчдаун и раздра защитата на Фили с пробивите си.

И Кадариъс Тони, направил пънт ретърн за 77 ярда, който практически положи основите на тъчдаун, а преди това реализирал сам такъв с хванат пас от Махоумс.

Голям мач направи и Джейлън Хъртс, куотърбекът на Филаделфия. Много по-млад и неопитен от Махоумс, играещ на първия си Супербоул (Патрик игра на трети), Джейлън сбърка с изпусната топка във втората част и подари тъчдаун на съперника.

Но отговорът му бе не да се срине, а да подаде 304 ярда, да пресече линията сам за три ръшинг тъчдауна и да води отбора си до последно за победа.

При 35:35 Махоумс оркестрира атака, а 8 секунди преди края Канзас Сити стигна до фийлд гол 27 ярда и Харисън Бъткър реши нещата с шута си. Драма до последно.

На почивката Риана изнесе спектакъл, а зрелището бе допълнено от нейното коремче, видяно ясно под червените одежди - бременна е за втори път.

Още една причина този Супербоул да остане паметен, освен великолепният мач, донесъл напрежение до последната секунда.

Достоен завършек на сезона, който видяхте изцяло в каналите на MAX Sport.